kolmapäev, 28. september 2016

Kes me oleme ja kust me tuleme?Kadakases mereäärses Muraste külas oma teist kooliaastat alustanud Muraste Kooli töökat ja tublit meeskonda esindavad koolitusel direktor Priit, HEV koordinaator Eiliki ja klassiõpetaja Annika.
Miks me tuleme?


Põhjus koolitusel osalemiseks on üsna lihtne. Meil siin tuulepealsel maal on nimelt ambitsioonikas plaan, et Muraste kool on aastaks 2020 uut õpikäsitust praktiseeriv silmapaistev kogukonnakool, mis väärtustab looduskeskkonda ja koostööd, ning kus iga õpilase individuaalne areng ja koolirõõm on pühendunud õpetajatele südameasjaks. Digiajastul digipädevuste arendamine on uue õpikäsitlusega kaasaskäiv hädavajalik oskus. Kuidas seda õppeprotsessi siis ikka vajalikus suunas juhtida? Sellele küsimusele loodame vastuse leida koolituse käigus.Kuidas Muraste Kool innovaatilise suuna valisEt kõik ausalt ära rääkida, peab alustama sellest, et Muraste Kool on täitsa värske kool. 1. septembril oli kooli ajaloo teine kooliaasta avaaktus. Klassikomplekte on kokku 10, õpilasi  212. Kõige vanemad on viienda klassi õpilased.

Vaatamata sellele, et tegutsetud on ühe õppeaasta ja teisest koolis käidud vaid peaaegu kuu, siis julgeme küll väita, et käime edukalt ajaga kaasas.

Meil on iga päev pikk õuevahetund, kõik klassid õpivad  sügisesel ja kevadisel perioodil korra nädalas terve päeva õues, tantsuvahetunnid on regulaarsed ja üheskoos tähistame  erinevaid tähtpäevi. Meil on koos tore olla! Meie toimetamisi ei sega koolikell, vaid aeg kulgeb loomulikult ja tegevuste iseloomu arvestavalt. Lapsevanemad on koolimajja oodatud ning paljud on kasutanud võimalust klassi ees tundi anda, mille teema valib iga vanem ise. Ja meil on oma kooliaed, kastisüsteemne küll, aga ikkagi armas. Ja igal klassil on oma õunapuu ka. Meile meeldib elada loodusega koos.
Jaanuaris rakendasime projektõpet. Ka esimese klassi juntsud said sellega edukalt hakkama ning projektõpet lõpetaval konverentsil tutvustasid lapsed oma kuue esmaspäeva tegutsemise tulemusi ka lapsevanematele.
Koolil on tänu HITSA-le ja Eesti 2.0- le korralik kogu harivaid klotse ja robootikaseadmeid, mida lõimituna õppetöös kasutame.
4. klassi koduklassis saab kasutada SMART- tahvlit.
Tahvelarvuteid meil veel ei ole ja olemasolevad rüperaalid on üsna eakad, aga loodame peagi saada tehnoparki täiendust. Õpetajate isiklikke ja lastele kuuluvaid nutiseadmeid kasutame me õppetöö osana, uute vahendite ootuses, aga siiski.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar